Engin Polat’tan Yeni Açıklama Geldi: Gazetecilerin Altı Boş İddialarla Haber Yaptığını Söyledi

Haklarında çıkan kara para aklama, vergi kaçırma gibi suçlamaların ardından dört farklı soruşturmanın konusu olan Dilan ve Engin Polat geçtiğimiz günlerde bir ‘özür metni’ yayınlamıştı. Şu sıralar sessizliğini bozmaya karar veren Engin Polat’tan yeni bir açıklama daha geldi. Bu sefer gazetecileri hedef aldı… Detaylar?

Lüks yaşantılarını en ince ayrıntısına kadar tek tek paylaşan Dilan ve Engin Polat, zaman içerisinde herkesin dikkatini çeken bir çift haline geldi biliyorsunuz…

‘Bu değirmenin suyu nereden geliyor?’ sorgusu, kara para aklama, vergi kaçırma ve tetikçi tutma gibi iddialarla iyice alevlendi ve hayatları bir anda tepetaklak oldu.

Önce MASAK duruma el attı ve çift hakkında bir rapor hazırlayarak milyonlarca liralık şaibeli işlem olduğunu belirtti.

Sonra da Dilan Polat, Engin Polat ve yakınları hakkında dört farklı suçtan soruşturma açıldı.

Sadece kendilerinin değil, ailelerinin de tüm mal varlığına el konulan ve yurt dışına çıkış yasağı getirilen ikili, geçtiğimiz gün bir “özür metni” yayınlamıştı.

Fakat Engin ve Dilan Polat yayınladıkları metinde özetle “Bizlerde de her kulda olabileceği gibi beşeri hatalar mevcut” demiş, sosyal medya fenomenlerinin ve televizyon kanallarının ise kendilerine kasıtlı olarak saldırdığını iddia etmişti.

Uzun süredir koruduğu sessizliği bozmaya karar vermişken hızını alamayan Engin Polat, geçtiğimiz dakikalarda yeni açıklamalarda bulunarak bu sefer de gazetecileri hedef aldı.

Açıklamasına medya ve toplum barışının güvenlik sorunuyla başlayan Engin Polat ?

Gazetecilerin paylaştığı bilgilerin altının boş olduğunu ima etti ?

Yanlışın nerede yapıldığını açıkladı ?

Hepimizin bildiği üzere başsavcılığın yapılması gerekeni yaptığının ve tüm detayları yalnızca onların bildiğinin altını çizdi?

Gazetecilerin yaşadığını düşündüğünü çelişkiyi dile getirerek, bundan sonra gazetecilerin yaşadığı haksızlıklara da destek çıkacaklarını söyledi… ?

Gerçeklerle değil de iddialarla konuşmanın toplum barışına suikast olduğunu vurguladı?

Ve açıklamasını “Adaletin tecellisine güvenimiz tamdır!” diyerek bitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x