Forza Motorsport Update 5, Yeni Bir Pist ile Geliyor

Geliştirici Turn 10, yarış simülasyonunu yeniden başlatan Forza Motorsport için bir sonraki ücretsiz içerik güncellemesini başlatmaya hazırlanıyor. Forza Motorsport Update 5’in çıkışı için Şubat ayı planlanıyor ve diğer şeylerin yanı sıra denenecek yeni bir pisti de içerecek.

Yeni pistin Almanya’daki devasa ve ünlü Nürburgring Nordschleife lokasyonu olacağı belirtiliyor. Bu pistin gerçek versiyonu 1920’lerde inşa edildi ve 20,8 kilometre uzunluğunda. Yeni pist, Forza Motorsport oyuncuları için hem tek oyunculu hem de çevrimiçi modlarda mevcut olacak.

Turn 10 bir blog yazısında şöyle diyor: “Nordschleife, kötü şöhrete sahip yarış tarihinin bir kanıtıdır. Bu parkurda efsaneler doğdu, diğerleri ise zorlu yenilgiler yaşadı. Pek çok zorlu dönüş, dik tırmanış ve uzun düzlüklerle (yaklaşık 300 metrelik yükseklikten bahsetmeye bile gerek yok) Nordschleife, hem yarışçılar hem de üreticiler için nihai dayanıklılık testidir.”

Ayrı bir blog yazısında Turn 10 değişiklik günlüğünün güncel sürümü de dahil olmak üzere Update 5’e dahil edilecek hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler hakkında birçok bilgi sundu.

Değişikliklerden biri, Kariyer modu yarış öncesi menüsüne Antrenmanı Atla seçeneğinin eklenmesi. Güncelleme aynı zamanda yarışçılar bir Alıştırma oturumunu bitirdiğinde yeni bir kaydetme noktasına sahip olacak.

Bu ayın başlarında Turn 10, Forza Motorsport için üç spesifik alanda iyileştirmeler üzerinde çalışacağını söyledi. Bunlar; araba ilerleme sistemi, yarış kuralları ve yapay zeka sürücüleri. Bu haftaki blog yazısında Turn 10, ilerleme sistemini iyileştirmek için diğer kaynaklardan veri almaya başladığını belirtti.

Geliştirme ekibi aynı zamanda oyundaki yapay zeka sürücülerini iyileştirmek için de çalışmaya devam ediyor. Bu değişiklikler hakkında daha fazla bilgi ise yakında açıklanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x