Kaan Ayhan: Beni buraya getirmelerinin en büyük nedenlerinden birisi de bu

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu 3’üncü maçında yarın Bayern Münih’i konuk edecek. Karşılaşma öncesi Florya Metin Oktay Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında Galatasaraylı futbolcu Kaan Ayhan açıklamalarda bulundu.

Farklı pozisyonlarda görev almasının kendisi adına bir sorun teşkil etmediğini belirten tecrübeli oyuncu, “Takımın kalitesi geçen sene de yüksekti, bu sene daha yüksek bir seviyede. Herkesin her pozisyonda iyi bir performans göstermesi gereken bir ortam var. Kendi adıma mutluyum. Son maçlarda ilk 11’de yer aldım. Umarım hocamı da mutlu etmişimdir. Stoperde olsun orta sahada olsun, ben görevimi yerine getirip maçtan maça üstüne koymak istiyorum. Pozisyon açısından benim açımdan bir fark yok. Beni buraya getirmelerinin en büyük nedenlerinden birisi de bu. Takım içerisinde büyük bir rekabet var. Ben de bunun bir parçasıyım” şeklinde konuştu.

Kolay bir maç olmayacağını dile getiren Kaan Ayhan, “Şampiyonlar Ligi’ne baktığınızda kolay bir maç yok. Yarın da her zamanki motivasyonla maça çıkacağız. Skorla ilgili önemli şeyler var. Bayern Münih, küçük hataları hemen cezalandırıyor. Eğer Bayern Münih’i hatalara zorlarsak bizim de şansımız var. Elimizden geldiğince iyi bir performansla taraftarımızın önünde iyi bir maç oynamak istiyoruz” diye konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x