Tepki çeken görüntüler… Sağanak yağışta sipariş götürdü

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce “Turuncu” kodla uyarı verilen kentte öğle saatlerinde başlayan yağış, aralıklarla etkisini sürdürüyor.

Sağanak, trafikte aksamalara neden oldu, bazı araçlar yolda oluşan su birikintilerinde ilerlemekte güçlük çekti.

Rüzgarın da etkili olduğu Konyaaltı Sahili’nde yüksek dalgalar oluştu.

Sağanak ve rüzgara rağmen sahil bandında bazı turistlerin bebek arabalarıyla yürüyüş yapmaları dikkati çekti.

EV VE İŞ YERLERİNİ SU BASTI

Sağanak, akşam saatlerinde zaman zaman yerini doluya bıraktı. Yağışla birlikte kent merkezindeki bazı ev ve iş yerlerini su bastı.

Aksu ilçesindeki Kundu Çayı’nda bir balıkçı teknesi batarken, Serik ilçesindeki Çığırgan Deresi’nin taşması sonucu tarım arazileri su altında kaldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada ise yağış nedeniyle Düden Çayı’nda taşmalar meydana geldiği belirtildi.

Açıklamada, vatandaşların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için Düden Parkı’na ziyaretçi alınmayacağı bildirildi.

YAĞIŞLAR ETKİSİNİ SÜRDÜRECEK

Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Ayşe Gemici, AA muhabirine, kentte aralıklı kuvvetli gök gürültülü sağanağın yarın öğle saatlerine kadar sürmesini beklediklerini, öğleden sonra ise etkisini azaltacağını söyledi.

Gemici, vatandaşların, meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini kaydetti.

BİR KURYE SİPARİŞ GÖTÜRÜRKEN GÖRÜNTÜLENDİ

Ev ve iş yerlerinin su bastığı, araçların kaybolduğu sağanak yağışta bir kuryenin sipariş teslim etmeye giderken görüntülendi. O anlar sosyal medyada tepki çekerek, vatandaşlar sipariş verilmemesi gerektiğini savundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x